Õnnetused pürotehnikaga on rasked ning tagajärjed tihti pöördumatud

30.12.2015

If Kindlustuse statistika kohaselt põhjustavad ilutulestiku raketid igal aastal raskeid õnnetusi, enamjaolt on põhjuseks olnud raketi vale kasutus või enneaegne plahvatus. Seetõttu soovitame ka aastavahetuseks seltskonda selget grupijuhti, kes ei lubaks vindisel sõbral käest raketti lasta ning tuletaks meelde elementaarsed ohutusnõuded. Kordame siinkohal üle ilutulestikuga ümberkäimise ABC.

Õnnetusi pürotehnikaga juhtub igal aastavahetusel ning üldjuhul on põhjuseks raketi vale kasutus. Ka tänavu on meile juba teada antud õnnetustest pürotehnikaga, kus näiteks ühel juhul jäi noormees Tallinnas ilutulestikku lastes näppudest ilma.

Ülemöödunud aastavahetusel kümme minutit peale südaööd süütas Ifi klient raketi ning tekkis enneaegne plahvatus, mis põhjustas süütaja näopiirkonda tugevaid põletusi ning vigastas tema silmi.

If Kindlustuse kommunikatsioonijuhi Rain Porsa sõnul aitab õnnetusi tihti ära hoida kainema sõbra manitsused. „Purjus peaga kipub inimestel ohutaju kaduma ja ollakse valmis oluliselt suuremaid riske võtma. Nii nagu jaanipäeval kutsutakse inimesi üles selgeks grupijuhiks hakkama, võiks ka aastavahetusel olla mõni selgem inimene, kes jälgib pürotehnika kasutamist ega luba sõbral raketti käest lasta,“ lisas Porss.

Meeles peab pidama:

  1. Ilutulestiku tegemiseks tuleb valida ohutu koht eemal hoonetest ning inimestest
  2. Rakett tuleb fikseerida selliselt, et see pärast süütenööri süütamist ei kalduks
  3. Raketi süütamine käes on väga ohtlik ning lõppeb tihti raskete vigastustega
  4. Süütenööri süütamiseks piisab ühest inimesest, teised peaksid olema ohutus kauguses
  5. Tootega kaasas olevas ohutusjuhendis on kirjas kõik vajalik ohutuse tagamisek

If Kindlustus soovib kõigile rõõmsat aastavahetust!