See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Varakahjud kasvasid aprillis 54 protsenti

15.05.2015

Aprillis maksis If Kindlustus oma klientidele 2618 kahjujuhtumi eest 3 miljonit eurot hüvitisi. Varakahjude arv kasvas aastataguse ajaga võrreldes 54 protsenti ning enim on kasvu mõjutanud veeavariid, millega põhjustatakse sageli kahju ka naabritele. Vastutuskindlustuseta tuleb naabrile tekitatud kahjud põhjustajal endal kanda.

Kaskokindlustuse kliendid vajasid kindlustuse abi 1344 korral ning lausa 40 protsendil juhtudest oli tegemist kivitäkkega esiklaasis. Liikluskindlustuse juhtumeid registreeriti 896, mis on ligi 49 protsenti rohkem möödunud aastaga võrreldes.

Varakahjudest anti Ifile teada 448 juhul ning nende arv kasvas aastataguse ajaga 54 protsenti. Kõige rohkem põhjustavad kodus õnnetusi erinevad veeavariid ning enamus juhtudel on kannatajateks ka naabrid.

Varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul võivad veekahjude tagajärjed olla üsna rängad. „On olnud ka juhtumeid, kus veeavarii juhtub viiendal korrusel ning kõik alumised korterid saavad kannatada. Summad alumiste korterite remondiks võivad ulatuda mitmekümne tuhande euroni ja enamgi ning kui kahju põhjustajal puudub vastutuskindlustus, siis tuleb tal paraku endal naabritele põhjustatud kahjud kanda,“ sõnas Jõhvik.

Jõhvik lisab veel, et on kuulnud ka ühest eriti kurvast juhtumist, kus üksikemale esitati veeavarii järel alumiste korterite omanike poolt remondikulude arveid 70 000 euro ulatuses, mida naine vastutuskindlustuse puudumise tõttu maksab ilmselt veel väga kaua.

Peamiselt põhjustavad veeavariisid torustike purunemised ning lahti tulevad liitmikud, aga samuti ka pesumasinad ning tualetipoti veesüsteemid.

Üks viimaseid veekahju juhtumeid leidis aset Tallinnas Nõmmel, kui kuumaveeboileri rõhuventiil ei avanenud ning selle tulemusena lõhkes veetoru. Lisaks enda korteri kahjustustele tekitati kahju ka alumisele korterile summas 4500 eurot (rikuti kahe toa laed ning seinad-põrandad). Kuna kahju põhjustanud kliendil oli olemas vastutuskindlustus, hüvitas kahjud kindlustusselts.

Reisikahjudest anti aprillis teada 298 korral ning õnnetusjuhtumikindlustuse kahjusid registreeriti 132.

Lõppenud kuul vajasid neljajalgsed sõbrad ravi 77 korral, ühele koerale sai haigus paraku saatuslikuks.