See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Terrorismiohu tõttu ära jäetud lende kindlustusseltsid reeglina ei hüvita

26.11.2015

Euroopas suurenenud terrorismiohuga seoses tuletame inimestele meelde, et tavapärased reisikindlustuse paketid ei pruugi sisaldada terrorismi ohu tõttu ära jäänud lendude kaitset. If Kindlustuses on alates 11. novembrist e-büroost ostetud reisitõrkekindlustusega kaitse all ka  terrorismiohust tingitud evakueerumisega seotud lisakulud.

Enamus kindlustusseltse on terrorismiohu paigutanud välistuste alla ning sellise ohu tõttu ära jäänud reise klientidele ei hüvitata.

If Kindlustuse eraisikute kindlustuse osakonnajuhi Merko Kimsto sõnul tuleb aga täna üha enam arvestada terrorismiohuga ning reiside ära jäämine võib puudutada paljusid kliente. „Oleme klientide tagasisidest aru saanud, et sellise põhjuse läbi ära jäänud reisi mittehüvitamine võib inimestele üllatusena tulla ning tekitab pahameelt, kuna inimesed ei pruugi sihtkohast enam koju tagasi pääseda. Seetõttu otsustasime Ifis reisitõrke kaitset laiendada ning alates 11. novembrist Ifi e-büroost ostetud reisitõrke kindlustusega on kaitse all ka terrorismiohu tõttu pooleli jäänud reisid, kus hüvitatakse evakueerimisega seoses tekkinud lisakulud ning terroriaktis vigastada saanud inimeste meditsiiniabi kulud,“ lisas Kimsto.

If Kindlustusele on tänavu teada antud 2 511 reisikindlustuse kahjust summas 931 589 eurot. Reisitõrke osas on kliendid abi vajanud 782 korral.