See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Nädalavahetuse miinuskraadidesse tuleb tõsiselt suhtuda

20.11.2015

Ilmajaam lubab nädalavahetuseks külmakraade ning teed muutuvad libedaks, eriti ettevaatlik tuleb olla kõrvalistel ning asulavälistel teedel. Soovitame suverehvid talviste vastu vahetada ning sõidukiiruse valikul arvestada teeoludega. Viimastel päevadel on mitmed Ifi kliendid libeda tee tõttu sõiduki üle kontrolli kaotanud ning õnnetusse sattunud.

Külmakraadide ning libeduse saabudes kasvab hüppeliselt liiklusõnnetuste arv. Sellel nädalal on Ifi kliendid libeduse tõttu liiklusõnnetusse sattunud kaheksal korral, enamjaolt on õnnetused juhtunud varahommikul.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul on lähipäevade liikluses olulisteks märksõnadeks korralikud talverehvid, teeoludele vastav sõidukiirus ning piisav pikivahe. „Õnnetustega igapäevaselt kokku puutudes näen siin kolme probleemi. Esiteks on meie teedel täna veel palju suverehvidega sõidukeid ning musta jääga on nad liikluses ohtlikud nii iseendale kui ka teistele liiklejatele. Teine tõsine mure seisneb pikivahes – libedal teel tuleb hoida oluliselt suuremat pikivahet kui tavaliselt, kuna eessõitja võib tänu parematele rehvidele kiiremini pidama saada. Kolmandaks tuletan inimestele meelde, et libedate teeoludega tuleb vastav sõidukiirus valida ning mitte püüda sõita ilmtingimata lubatud piirkiirusega,“ lisas Kiibus.

Libeduse tõttu teelt välja sõitnud Ifi kaskokindlustuse kliente aitab teele tagasi Ifi autoabi, mille saab tasuta tellida Kindlustustelefonile 777 1211 helistades.

Tänavu on If Kindlustusele sõidukikahjudest teada antud 23 709 korral, neist 9548 olid liikluskindlustuse ning 14 161 kaskokindlustuse kahjud.