See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Kuidas pääseda kordades kallimast sundkindlustusest?

02.10.2015

Eile täitus uue liikluskindlustuse seaduse kehtima hakkamisest aasta ning ühtlasi tähendab see seda, et aasta jooksul kindlustuseta seisnud sõidukitele rakendub sundkindlustus, mis lisaks kõrgele hinnale kohustab liiklusõnnetuse korral omanikku tasuma ka omavastutuse summas 640 eurot.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul rakendub hinnanguliselt kümnetele tuhandetele sõidukitele  lähipäevadel sundkindlustus. “Sundkindlustamise eesmärk on lihtne – liikluses osalevad sõidukid peavad omama liikluskindlustust ning  seisvad sõidukid tuleb registrist kustutada ja nõuetekohaselt utiliseerida. Kui aga on soov siiski seisvat sõidukit omada ja säilitada, tuleb sundkindlustusest pääsemiseks sõiduk liiklusregistrist ajutiselt kustutada või sõlmida sellele lühikese perioodiga liikluskindlustus kindlustusseltsis,” sõnas Veilberg.

Veilberg lisab veel, et Maanteeameti liiklusregistrist saab sõiduki tasuta ajutiselt kustutada kuni kaheks aastaks ning e-teeninduses võtab see aega vaid mõne minuti.

Hea ülevaate oma sõidukitest, nende tehnoülevaatustest ning liikluskindlustustest saab samuti Maanteeameti e-teenindusest

Sõiduki kindlustuskaitse kehtivust ja sundkindlustuse ohtu saab kontrollida Eesti Liikluskindlustuse Fondi kodulehelt

Sundkindlustus ei puuduta sõidukeid, mille kindlustuse ja ülevaatuse lõppemisest on möödunud üle kahe aasta.

If Kindlustuses on liikluskindlustus sõlmitud 112 000 sõidukile.