See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Kindlustushüvitised Austraalias viibivatele eestlastele on kasvanud üle kahe korra

27.08.2015

If Kindlustus pakub Austraaliasse reisivatele noortele spetsiaalselt selleks puhuks mõeldud kindlustust ning üha rohkem noori oma reisi Austraaliasse ka kindlustab. Möödunud aastaga võrreldes on kindlustushüvitiste summa kasvanud üle kahe korra ning enim vajatakse abi nahalöövete, kõrva- ja põiepõletiku ning infektsioonide puhul. Viimasel ajal on palju esinenud mangoallergiat. 

Kui 2014 esimesel poolaastal maksis If Kindlustus Austraalias viibivate eestlaste raviks 17 000 eurot, siis tänavu poole aastaga on seal viibivatele klientidele välja makstud 41 000 eurot.

Peamiselt vajatakse kindlustuse abi nahalöövete, allergiate, silmavigastuste, kõrva- ja põiepõletiku, infektsioonide, hambavalu, ämblike hammustuste ning seljavigastuste korral. Samuti on ette tulnud olukordi, kus eestlasi on tänaval rünnatud ning vigastusi tekitatud.

If Kindlustuse kahjukäsitleja Kait Raudsepa sõnul tajuvad inimesed täna juba paremini, et kaugel maal võib tervisemure väga kalliks maksma minna. "Ilmselt teevad paljud vanemad ise Austraaliasse reisivatele lastele kindlustuse, kuna õnnetuse juhtudes tuleb kindlustuse olemasoluta raviarved suure tõenäosusega neil endil tasuda ning ravi on seal kallis. Kuna Austraalias reisititakse palju ringi ning tehakse ka füüsilist farmitööd, siis on seal enese vigastamise oht oluliselt suurem kui muudel reisidel, kus füüsilist tööd ei tehta," selgitas Raudsepp.

Raudsepp lisab veel, et ühekordne visiiditasu on Austraalias 60-90 Austraalia dollarit ning pisemate vigastuste korral piisab ühest visiidist ja mõnest ravimist, mis summaliselt tähendab umbkaudu 200-250 eurot.

Näiteid Austraalias juhtunud reisikahjudest ning ravile kulunud summadest:

• Suusatades kukkumise tagajärjel murtud jalaluu – 7700 eurot

• Äge pimesoolepõletik – 11 700 eurot

• Tänaval jalavigastus päädis põlvesideme rebendiga – 1600 eurot

• Palavikuga haiglaravile – 2900 eurot

• Ämbliku hammustus – 860 eurot

Aastane kindlustus Austraaliasse meditsiiniabi kaitsega 30 000 eurot maksab 237 eurot. Kui valida juurde ka pagasi ja reisitõrke kaitse summas 640 eurot, maksab aastane kindlustus ligikaudu 350 eurot. Kindlustussumma soovitame valida alati kõrgema, kuna tõsisemate õnnetuste puhul ei pruugi 30 000 eurost piisata.

Tänavu augustikuu keskpaiga seisuga on If Kindlustusele Austraaliast laekunud 95 kahjuavaldust ning raviarveid on If tasunud 41 000 euro eest.