See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Juulis on pikne põhjustanud 43 kahju, kordame üle põhitõed

29.07.2015

Juulikuus on If Kindlustuse kliendid teatanud pikse kahjudest 43 korral, enamjaolt on voolukõikumised kahju tekitanud kodusele elektroonikale. Kuna ilmajaam lubab äikeselist ilma ka lähipäevadeks, siis kordame siinkohal üle viis lihtsat soovitust pikse kahjustuste vältimiseks.

Paneme inimestele südamele, et kõik kodukindlustuse lepingud ei pruugi sisaldada kodus olevate asjade kaitset. Seetõttu soovitame koduomanikel pöörduda oma kindlustusseltsi poole ning selgitada välja, kas nende kodune vara on ikka kindlustatud. If Kindlustuse statistikast nähtub, et üksnes pooled kodu kindlustanutest on lisaks kindlustanud ka koduse vara.

Kuna ükski kindlustus õnnetusi ära ei hoia, siis kordame siinkohal üle lihtsad juhised selleks, et pikne meile ning meie kodule liiga ei teeks:

  1. Pikse lähenedes või kodust lahkudes lülita välja elektriseadmed
  2. Ära tee ahju ega pliidi alla tuld, kuna suits juhib hästi elektrit
  3. Korista hoov lahtistest esemetest ning sule aknad - äikese ajal võib tuul tugev olla
  4. Autoga sõida ettevaatlikult, kuna sähvatus võib pimestada
  5. Ära varju puude alla, vaid otsi lagedam ning nõgusam koht (eriti tuleb vältida lehtpuid, kuna neid tabab välk kõige sagedamini)

Soovitame hankida ka piksekaitse seadmed ning paigaldamisel pidada nõu spetsialistiga. Kui piksevarras juba olemas, tuleks kontrollida korraliku maanduse olemasolu, kuna selle puudumisel juhib varras pikse otse majja.

Õnnetuse korral helista kohe hädaabinumbril 112. If Kindlustuse kliendid saavad kahjust teatada ööpäevaringselt Kindlustustelefonil 1211 või täita kahjuteate internetis, see annab meile võimaluse koheselt kahjuga tegelema asuda.
Pikse kahjud maakonniti: Harjumaa 10, Põlvamaa 6, Pärnumaa 5, Võrumaa 5, Viljandimaa 3, Tartumaa 3, Raplamaa 3, Saaremaa 2, Valgamaa 1, Hiiumaa 1, Järvamaa 1, Ida-Virumaa1, Lääne-Virumaa 1, Jõgevamaa 1.