See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta saad siit.

Internetis kindlustamine kasvab suurel kiirusel

29.08.2015

Üha hoogustuv kindlustuse müük internetis on inimestele kiireim ning soodsaim viis turvatunde ostmiseks. Ifi e-büroo alustas 14 aastat tagasi ning viimase nelja aastaga on müük internetis kasvanud kolm korda. Eestis pakub internetis kindlustamise võimalust kuus kindlustusseltsi. 

Kui neli aastat tagasi osteti Ifi e-büroost keskmiselt 3400 poliisi, siis täna ostetakse keskmiselt 10 000 poliisi kuus. Enim ostavad inimesed internetist liiklus-, reisi- ning kaskokindlustust.

If Kindlustuse e-kanali juhi Taaniel Sepa sõnul näitavad kõik märgid, et kindlustuse müük on kolimas üle internetti. „Internetist ostmine on täna juba nii lihtsaks ja turvaliseks tehtud, et sellega saavad hakkama ka internetti kasutavad vanemad inimesed. Oleme märganud, et kes juba internetist korra ostnud on, see teeb seda veel, kuna seal on oluliselt soodsam hind ning ka aega hoiab see tublisti kokku. Ifi e-büroos on näiteks kõik kindlustuslahendused 15 protsenti soodsamad, edastada saab ka kahjuteateid ning sisuliselt kogu asjaajamine käib läbi e-büroo keskkonna,“ sõnas Sepp. 

Sepp lisab veel, et liikluskindlustuse sõlmimine võtab e-büroos aega ligikaudu kaks minutit ning selleks on vaja sisestada üksnes sõiduki registreerimisnumber. 

Ifi e-bürood on tänavu kliendid külastanud juba 825 000 korda, kahjuteateid on edastatud 22 000 ning kindlustus sõlmiti 75 000 korral.