See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkamisel nõustud meie küpsisepoliitikaga. Lisateavet küpsiste kasutamise kohta leiad KKK-st.

Hea klient! Seoses plaaniliste hooldustöödega Maanteeameti liiklusregistri infosüsteemis 23. veebruaril kell 18.00 kuni 26. veebruaril kell 21.00 võib esineda häireid liiklus- ja kaskokindlustuse ostmisel.
Vabandame ebamugavuse pärast!ebamugavuse pärast!

If Kindlustus registreeris eile 84 tormikahju summas 100 000 eurot

08.12.2015

Alates reedest tugevnenud tuul põhjustas Ifi klientidele 72 varakahju ning 12 kaskokahju summas 100 000 eurot. Varakahjude puhul oli enamjaolt tegemist katuse purunemisega, sõidukitele tekitasid vigastusi murdunud puud ning lenduvad esemed. Kahjuteateid laekub aga iga tunniga veel lisaks.

Enim tekitas torm purustusi hoonetele Harjumaal (22), Pärnumaal (9) ning Viljandimaal (8).

Peamiselt rebis torm lahti majade katuseid, aga oli ka korstnate purunemisi, lipuvarraste langemisi majadele ning autodele, uste ja akende purunemisi ning kõrvalhoonete kahjustusi. Paljud kodud said ka veekahjustusi, kuna lahti rebitud katused ei kaitsenud enam vihma eest. 

Kaskokahjusid põhjustasid langenud puud ja oksad, aga samuti ka tuule poolt lennutatud esemed. Mitmel juhul murdis marutuul auto ukse tagurpidi ning käest lahti pääsenud uksed põhjustasid kahjusid ka kõrvalseisvatele sõidukitele.

Varakahjud maakonniti (kokku 72): Harjumaa 22, Pärnumaa 9, Viljandimaa 8, Tartumaa 6, Saaremaa 5, Raplamaa 3, Hiiumaa 3, Läänemaa 3, Järvamaa 3, Lääne-Virumaa 3, Võrumaa 2, Ida-Virumaa 2, Valgamaa 1, Jõgevamaa 1, Põlvamaa 1.